12/29/2018

Kalendarz 2019 - przygotuj się na Nowy Rok!

U schyłku roku, nie sposób nie myśleć o nowym kalendarzu! Ja za każdym razem, o tej porze - ochoczo przebieram długopisami, by wypełnić nowo nabyty kalendarz. Zawsze napawa mnie to wielką ekscytacją, dlatego postanowiłam podzielić się z Tobą, krok po kroku  tym przygotowaniem. Mam nadzieję, że masz już ze sobą swojego przyszłorocznego towarzysza! A jeżeli nie, to wrócisz do tego posta, jak tylko wybierzesz swój wymarzony kalendarz. No to zaczynamy! :)

Twój kalendarz i jego klucz

planner na nowy rok

To bardzo ważny aspekt w moim kalendarzu, zawsze tworzę go na samym początku - polecam Ci również stworzenie takiego klucza. Klucz może być oparty zarówno na kolorach, jak i na symbolach. Wiadomo, że kolory bardziej rzucają się w oczy i zaledwie zerkając na daną stronę, wiemy z jakim rodzajem zadań będziemy mieć do czynienia. Jednak u mnie się to nie sprawdziło. Często zabieram kalendarz ze sobą, aby móc coś zapisać, zanotować. Zabieranie ze sobą kilku długopisów, a co gorsza obszernych zakreślaczy, jest naprawdę dość problematyczne. Dlatego postawiłam w głównej mierze na symbole - posiadam wiele małych piktogramów, dotyczących naprawdę przeróżnych aktywności , jakie wykonuję. W zależności od Twojego zamysłu, gdzie i kiedy pragniesz wypełniać swój kalendarz, postaw albo na kolory, albo na symbole :) Jedna i druga opcja pozwoli Ci na przejrzyste uporządkowanie Twoich codziennych zadań i nadchodzących wydarzeń.

Ważne daty

planner 2019

To chyba najbardziej oczywisty punkt. Ale przyznasz mi pewnie rację, że najważniejszy? :) Rozpoczynając nowy kalendarz, nie zapomnij o wpisaniu ważnych wydarzeń, które mają miejsce w poszczególnych miesiącach. Uwzględnij urodziny, imieniny, rocznice i inne rodzinne wydarzenia. Pamiętaj o świętach, oraz jeżeli to możliwe - zaznaczeniu dni wolnych. Poświęcenie chwili na wpisanie tych ważnych dat, pomoże Ci być na bieżąco w ciągu roku. Z pewnością zmniejsza to prawdopodobieństwo popełnienia gafy, czy zapomnienia o urodzinach Twoich najbliższych.

Użyj kalendarza aby planować nadchodzące wydarzenia i prezenty

planner na nowy rok

Idąc tropem ważnych dat - co roku tworzę również kartę w kalendarzu, noszącą tytuł: Planowanie prezentowe. Jestem jedną z tych osób, które kochają obdarowywać, i które słuchają oraz obserwują swoich najbliższych przez cały rok, by móc sprawić im najlepsze prezenty z możliwych. Serdecznie polecam Ci również stworzenie takiej listy, według miesięcy i poszczególnych wydarzeń. Pozwala to nie tylko na zapisanie fajnych spostrzeżeń i pomysłów, ale też na zobaczenie, jak będą rozkładać się Twoje wydatki w ciągu roku. Planowanie prezentowe ukaże Ci, w których miesiącach musisz zadbać o zgromadzenie większej gotówki, za sprawą urodzin, rocznic, świąt i pozwoli na skrupulatne przygotowanie się do nich :)

Plany i cele

Jeżeli Nowy Rok to i postanowień nie może zabraknąć! Ja raczej wolę określać je jako plany i cele, ponieważ nadaje im to wtedy większej realności i faktycznej możliwości spełnienia. Zastanów się, co może przyczynić się do wyjątkowości przyszłego roku? Co pragniesz osiągnąć? Gdzie pragniesz pojechać? Co planujesz zrobić? Warto poświęcić dłuższą chwilę na przemyślenie tych kwestii. Stworzenie takiej swoistej mapy planów, pomoże Ci umiejscowić je w czasie i wysunąć ważne aspekty na pierwszy plan. Myślę, że warto wkroczyć w 2019 rok z pewną wizją, jak miałby wyglądać i jak sprawić, by był wyjątkowy! O tworzeniu postanowień i wytrwaniu w nich, napiszę w następnym poście - nie możesz tego przegapić :)

Książki do przeczytania i filmy do obejrzenia

planner 2019

To jedne z moich ulubionych list do stworzenia w kalendarzu. Kocham zarówno książki, jak i dobre seriale (nad filmami muszę trochę popracować w tym roku). Polecam Ci zapisanie książek, które intrygują Cię od jakiegoś czasu oraz filmów bądź seriali, na które wciąż nie masz czasu. Stworzenie takiej listy, pozwoli Ci zebranie tych wszystkich pozycji w jednym miejscu, a następnie ułatwi ich wybór. Posiadanie takich list zaoszczędza naprawdę dużo czasu, podczas poszukiwań odpowiedniej rozrywki - musisz koniecznie tego spróbować! No bo ile razy mając wolny wieczór, jego znaczną część pochłonęły żmudne poszukiwania i czytanie opisów filmów, a koniec końców nie wystarczyło czasu na obejrzenie czegokolwiek? :) Zobaczysz jak przyjemne będzie odznaczanie kolejnych pozycji. Dzięki temu Twoja lista do końca roku z pewnością szybko się wyczerpie, więc pamiętaj o zostawieniu miejsca, na kolejne książki i filmy, które zainteresują Cię w tym czasie.

Do kupienia

Kolejna bardzo przydatna lista, którą warto mieć w kalendarzu. Listę do kupienia dzielę na dwie partie: na to czego potrzebuję i tego czego chcę. Jest to niezwykle istotne, ponieważ różnica jest zasadnicza. Wiadomo, że jeżeli ostatnia para butów rozkleja się - to będzie to potrzeba. Ale jeżeli w sklepie spodobała nam się koszula w sino koperkowym odcieniu różu - no to będzie nosiło to miano zachcianki. Takie rozgraniczenie jest niezwykle pomocne, ponieważ większość rzeczy trafia do kolumny chcę. Daje to naprawdę do myślenia, po jakimś czasie często z czystym sumieniem możemy skreślić daną rzecz z listy - i to wcale nie za sprawą jej kupna :) Proponuję Ci aby w tej liście umieszczać wszystko to, co chcesz zakupić. Zobaczysz ile tego będzie. Warto też wykorzystać tę listę do zapobiegania impulsywnym zakupom. Zamiast kupić jakąś rzecz od razu "bo przecież jest taka cudowna i nie mogę bez niej żyć!" - wyjdź ze sklepu bądź zamknij przeglądarkę, jeżeli polujesz na coś w internecie, zapisz daną rzecz na tej liście, we właściwej kolumnie i odczekaj kilka dni. Gwarantuję Ci, że po upływie tego czasu, nie będzie już taka niezbędna :)

Kosmetyki warte uwagi

planner na nowy rok

Kosmetyki a zwłaszcza te naturalne to mój prawdziwy konik. Więc nie mogło zabraknąć miejsca na jakąś z kosmetycznych list w moim kalendarzu. Listę pod tytułem: kosmetyki warte uwagi, prowadzę już wiele lat. Pomaga mi to nie oszaleć i nie zbankrutować! :) Na rynku wciąż wypuszczane są nowości, wciąż jest głośno o kosmetykach "które koniecznie musisz mieć, bo zmienią Twoje życie". Jesteśmy bombardowani takimi komunikatami zarówno ze sklepów, reklam ale też blogów czy samego Youtube. Aby trzymać kosmetyki w ryzach i nie kupować od razu sterty tak bardzo "potrzebnych" kosmetyków - zapisuj je na takiej liście. Często do niej zaglądaj, ponieważ w większości przypadków, gdy emocje opadną - okażę się, że wcale nie potrzebujesz tego specyfiku. Ale taka lista jest niezwykle przydatna, gdy autentycznie mamy do czynienia z czymś, co warto przetestować. W momencie gdy Twój kosmetyk dobije dna, możesz sięgnąć do tej listy i wybrać odpowiedni produkt na jego miejsce.

Budżet i spis wydatków

planner na nowy rok

O budżecie wspominałam już nie raz na moim blogu. Budżet domowy i spis wydatków jest niezwykle pomocny w śledzeniu swoich zakupowych nawyków. Już po miesiącu będziesz w stanie określić, gdzie tak naprawdę lokujesz swoje pieniądze. Pokaże Ci to również ile możesz zaoszczędzić. Myślę, że stworzenie domowego budżetu i spisywanie wydatków, jest bardzo istotne na każdym etapie życia - niezależnie czy jeszcze mieszkasz z rodzicami, jesteś na studiach, czy gdy wraz z partnerem prowadzicie już wspólne gospodarstwo domowe. To naprawdę bardzo dobry nawyk - może czas wziąć odpowiedzialność za swoje finanse i nieco się im przyjrzeć, zaczynając od Nowego Roku? :)

Priorytety miesiąca i tygodnia

Warto w nowym kalendarzu uwzględnić te dwie kwestie. Ustalenie priorytetów, zarówno tych miesięcznych, jak i tygodniowych - doskonale pozwala określić jakie działania powinniśmy podjąć w danym czasie. Odkąd określam miesięczne i tygodniowe priorytety, moja produktywność wskoczyła zupełnie na inny poziom! Gwarantuję, że u Ciebie będzie podobnie. Zwłaszcza gdy uda Ci się odhaczyć z listy priorytetów jakąś pozycję - później leci już jak z płatka, to taki efekt kuli śnieżnej :)

Śledzenie nawyków

Typowo do śledzenia nawyków mam świetną aplikację na telefonie: śledzenie nawyków Loop, którą skrupulatnie wypełniam każdego wieczora. Jednak w kalendarzu postanowiłam wpisać jeden bardzo istotny dla mnie nawyk, o którym niestety czasami zapominam w ciągu dnia. Mianowicie jest to picie wody. Mam nadzieję, że umieszczając w kalendarzu kropelki wody, będę czuła się bardziej zdyscyplinowana do jej picia. Ty możesz zrobić to z dowolnym dla Ciebie nawykiem - przykładowo z aktywnością fizyczną, czytaniem książek, nauką czy sprzątaniem. Sam fakt umieszczenia nawyku w kalendarzu, będzie przyczyniał się do jego częstszego wykonywania. Więc z jakim nawykiem masz problem? :)

Wdzięczność

planner 2019

W dzisiejszych czasach mamy niezwykłą tendencję do narzekania, do ciągłego lamentowania - no ale taki polski naród, prawda? :) A co jakby wyjść z tego niekorzystnego schematu? Co jakby przełamać tę negatywną aurę? Lista wdzięczności właśnie Ci w tym pomoże. Pod koniec każdego dnia, wróć myślami do jego wydarzeń - co takiego Ci się przytrafiło, że odczuwasz za to wdzięczność? To nie muszą być wielkie rzeczy - to właśnie tych małych należy szukać. Uśmiech nieznajomego na ulicy, pomocna pani w okienku na poczcie lub dobra kawa z koleżanką. Szukaj małych rzeczy, zobaczysz że jest ich mnóstwo! Zapewniam Cię, że gdy raz spojrzysz na swój dzień w ten sposób, ciężko będzie wybrać tę jedną jedyną rzecz. Nawet nie zdążysz się obejrzeć, jak wdzięczność wejdzie Ci w nawyk, zaczniesz dostrzegać to co istotne - zaczniesz widzieć małe rzeczy, które jakże często pomijamy. 

To już wszystkie pozycje w moim kalendarzu, jakimi chciałam się z Tobą podzielić. Zawsze z niecierpliwością czekam na możliwość wprowadzenia i wpisania tego wszystkiego w jego wnętrze. Mam nadzieję, że coś Cię zaciekawiło, i że równie ochoczo weźmiesz się do wypełniania swojego noworocznego kalendarza :) 

A Ty posiadasz już swój noworoczny kalendarz? Korzystasz z tej tradycyjnej wersji czy stawiasz na inne rozwiązania? Jakie punkty są obowiązkowe we wnętrzu Twojego plannera? Co się u Ciebie sprawdza a co niekoniecznie?


54 komentarze:

 1. Zainspirowałaś mnie doz robienia ręcznie kalendarzu, zaraz osę za niego zabieram, a stary,gotowy zostawiam w kąt!

  https://weruczyta.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. wiesz ja nie mam kalendarza:D nic nie zapisuję wszystko w tel ewentualnie mam zaznaczone;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zależy oczywiście od preferencji, ja też wiele rzeczy zapisuję właśnie w telefonie :) Ale taki fizyczny kalendarz sprawia mi niezwykłą frajdę <3

   Usuń
 3. Ale świetny kalendarz, i te rysunki 😍

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo! :) Uwielbiam przygotowywać kalendarz na nowy rok <3 Mimo znikomych umiejętności haha :)

   Usuń
 4. Mam kalendarz, ale w bardziej...standardowej wersji. Twój podziwiam!
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja zawsze lubię poszaleć z wnętrzem, jakoś tak przyjemniej się mi go użytkuje :) Dziękuję pięknie :* Pozdrawiam gorąco <3

   Usuń
 5. Planowanie mojego BuJo dopiero przede mną... Nie mam pojęcia kiedy to zrobię, ale będę musiała w końcu chwycić mazaki i do dzieła! A co do Twojego kalendarza jest fantastyczny! Wszystko tak ładnie i czytelnie sobie rozpisałaś :) Pozwól, że zainspiruję się trochę i odgapię na przykład stronę z budżetem, kosmetykami oraz wdzięcznością! Bardzo mi się podoba taki pomysł zapisywania każdego dnia, za co jest się wdzięcznym i co nam się dobrego przytrafiło :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja typowo na BuJo jakoś nie mam mocy :) Gdy przychodzi chwila zabiegania, po prostu nie mam na to czasu by wszystko skrupulatnie rysować i projektować. Dlatego uzupełnienie takiego kalendarza i trrroszeczkę upiększenie go, jest dla mnie wielką frajdą, najlepiej mi się to sprawdza :) Ależ proszę <3 Po to właśnie powstał ten post :) Ogromnie się cieszę, że coś Ci się spodobało, najważniejsze by jak najlepiej służyło <3

   Usuń
 6. Mam kupny, ale u mnie bez kalendarza ani rusz :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardziej jak bullet journal :) Ja też uwielbiam planować i zapisywać i zawsze pod koniec roku spędzam długie godziny w księgarniach szukając najlepszego kalendarza, ale mój zapał szybko się wypala :( Co roku postanawiam sobie, że tym razem będę zorganizowana przez cały rok i co roku nic z tego nie wychodzi. Ale może z Twoim systemem będzie inaczej niż ze zwykłym kalendarzem, więc dzięki za pomysł! Pozwolę sobie zostać na dłużej, bo widzę, że tu masa ciekawych rzeczy :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No taki może pół na pół właśnie :) Mam nadzieję, że się sprawdzi! Trzymam mocno kciuki <3 Dziękuję ogromnie, to niezwykle miłe :*

   Usuń
 8. Podobnie chcę wykorzystać kalendarz na 2019 rok, który kupiłam w Biedronce. Będzie plannerem i podsumowaniem mojej różnorakiej aktywności.

  Pozdrawiam,
  http://tamczytam.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Takie "dopełnienie" kalendarza jest naprawdę bardzo praktyczne :) Mam nadzieję, że świetnie się u Ciebie sprawdzi <3

   Usuń
 9. Bardzo podoba mi się twój ręcznie robiony kalendarz jest bardzo oryginalny. Bardzo dobrze mieć taki planer organizer ja co roku kupuje ponieważ inaczej nie mogłabym się odnaleźć 😍 obserwuje

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję pięknie :) Lubię tak sobie poskrobać w kalendarzu i dodać coś od siebie by był dostosowany do moich potrzeb :)

   Usuń
 10. Kilka lat temu miałam kalendarz, ale u mnie nie zdał egzaminu. Większość spraw zapamiętuję i robię na bieżąco, a coś odległego zapisuję na kartce i zostawiam w widocznym miejscu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To również jest super sposób :) Ja jednak od lat nie potrafię się rozstać z fizycznym kalendarzem, choć takie próby podejmowałam :)

   Usuń
 11. Super ten Twój autorski kalendarz, powinnaś go wydać :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jejku, to niezwykle miłe :)! Dziś nawet dostałam wiadomość czy takie sprzedaję, co w głowie mi się nie mieści :) Ale to zaszczepiło we mnie fajny pomysł na pewien projekt :)

   Usuń
 12. Ja zazwyczaj o ważnych sprawach pamiętam, lub mam zapisane na kartce i przyczepione:) nie prowadzę kalendarzy ani planerow tak jak to robią inni. Uważam jednak że jest to świetna opcja by zaplanować wydatki, spotkania bez jakiegokolwiek kolizowania z innymi sprawami:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No oczywiście, planowanie powinno być dostosowane zarówno do osoby jak i jej aktywności :) Super, że masz metody które się u Ciebie sprawdzają! Ja jednak bez kalendarza nie jestem w stanie się obyć :)

   Usuń
 13. Ten kalendarz to definicja perfekcyjności. Wygląda pięknie, ale jak pomyślę ile przy tym kreślenia liń... :O
  Na pewno jest funkcjonalny, bo przecież robiąc go własnoręcznie dopasowujemy kalendarz do własnych potrzeb. Ja na to jestem niestety za leniwy i korzystam z gotowców. Samo planowanie i zapiski sprawiają mi jednak ogromną frajdę!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oh, przyjacielu pochlebiasz mi <3 Ja tak właśnie lubię wszystko po swojemu dopasować :)

   Usuń
 14. Bardzo lubię podsumowania roku - dzisiaj też dodam swój wpis na bloga o moich postanowieniach także zapraszam gorąco kochana! ;*

  Życzę Ci aby Nowy Rok przyniósł ze sobą same sukcesy zawodowe (blog) i prywatne. :) ;*

  Buziaki!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moje podsumowanie roku pojawi się jutro :) Bardzo dziękuję i oczywiście wzajemnie <3

   Usuń
 15. mam gotowy kalendarz Beaty Pawlikowskiej, ale i tak dostosowuję go pod siebie i z tyłu zapisuję różne rzeczy warte uwagi

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również lubię robić takie przeróbki i dostosowywać kalendarze do swoich potrzeb, wtedy jakoś fajniej mi się ich używa :)

   Usuń
 16. Ja bardzo lubię robić takie kalendarze, ale później ich nigdy nie wypełniam. Zazwyczaj większość rzeczy zapisuję w notatniku w telefonie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również namiętnie korzystam z notatnika w telefonie i z aplikacji Evernote, jednak kalendarz wciąż uważam za niezbędny :)

   Usuń
 17. Świetnie wygląda ten kalendarz, chętnie zrobiłabym sobie podobny. Do tej pory nie używałam kalendarzy, ale chyba powinnam to zmienić. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję pięknie :) Kalendarz naprawdę jest niezwykle pomocny, można go dopasować do swoich potrzeb by wykrzesać z niego jak najwięcej, naprawdę polecam :)

   Usuń
 18. O rany ale jesteś zorganizowana:) Świetny kalendarz, ja kupiłam kalendarz z Naturalnej Bogini jestem ciekawa jak mi pójdzie uzupełnianie go:D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taki kalendarz, który nieco modyfikuję pod siebie to zorganizowanie właśnie trzyma w ryzach :) Mam nadzieję, że będzie Ci fantastycznie służył <3

   Usuń
 19. Posiadam zwykły kalendarz akademicki, więc ważne daty wpisałam zaraz po jego zakupie. ;) Też staram się słuchać bliskich i zapamiętywać, jakie prezenty sprawiły by im najwięcej radości, ale nie zapisuję tego. Filmy do obejrzenia zwykle dodaje do zakładek, ale raz mi się zdarzyło coś z komputerem i utraciłam listę. Także po Twoim poście zaczęłam się zastanawiać, czy nie spisać gdzieś właśnie pomysłów na prezenty, filmów do obejrzenia i książek do przeczytania. To bardzo dobry pomysł mieć wszystko w jednym miejscu i pod ręką. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak, naprawdę polecam Ci umieścić wszystko w jednym miejscu :* To świetne ułatwienie :)

   Usuń
 20. Muszę sobie taki kalendarz sprawić, bo to wszystko wala się u mnie po rożnych notesach oraz w laptopie i telefonie, fajnie byłoby to wszystko mieć w jednym miejscu:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Serdecznie polecam, to dużo ułatwia :) Od razu człowiek staje się o 50% bardziej zorganizowany a co za tym idzie efektywny :P

   Usuń
 21. Moje notatki i niezapominajki zapisuję w kalendarzu kupionym. Wszystkiego pięknego na ten Nowy Rok. Pozdrawiam .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kalendarz to podstawa <3 Dziękuję ogromnie i życzę samych wspaniałości! :)

   Usuń
 22. Podoba mi się forma wypisywania sobie filmów i seriali do obejrzenia! Bardzo mnie tym zainspirowałaś i chyba nawet zaraz takie podobne zrobię, dzięki! :)
  Pozdrawiam
  FotoHart Blog ♥

  OdpowiedzUsuń
 23. Dla mnie zawsze moment wyboru kalendarza i pierwsze dni z nim są ekscytujące jak dla Ciebie, ale... w tym roku mnie to ominęło :D Mam planer od jakiegoś letniego miesiąca z 2018 roku i mam tam jeszcze dużo miejsca :P
  Właściwie to, co tu pokazujesz, to Bullet Journal? Mam swój, ale z braku czasu na ogarnianie go przerzuciłam się na gotowy planer :/ Podobało mi się, ale przestało to spełniać dla mnie podstawową funkcję, czyli zapisywanie planów, bo ciągle nie miałam gotowych tabelek na kolejne dni z zapasem.
  Plan prezentów to genialny pomysł <3 Inne listy też fajne, choć dla mnie niekoniczne przydatne. Albo raczej - część z nich jest przydatna, ale zabraknie mi szybko zapału, żeby regularnie je prowadzić, więc odpuszczam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten również jest kalendarzem półtora rocznym, mam go od lipca :) Raczej nie jest to Bullet Journal, również nie mam cierpliwości do kreślenia wszystkich tabelek co miesiąc :) Jest to kalendarz, który po swojemu nieco podrasowałam. Robię to jednorazowo , właśnie przed rozpoczęciem Nowego Roku :) Planowanie prezentowe to mój must have, chyba najbardziej lubię tę część <3

   Usuń
 24. Świetny sposób na organizację wielu rzeczy! Zainspirowałaś mnie do zrobienia podobnego :)

  OdpowiedzUsuń
 25. W zeszłym roku miałam kalendarz, teraz również będę korzystać z bullet journal. To bardziej kreatywne i bardziej customowe. Mój zeszycik jeszcze nie dotarł, bo zamawiałam przez internet, ale liczę, że już jutro będzie w paczkomacie :) Będę go wypełniała któregoś wieczoru :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A u mnie to jest tradycyjny kalendarz, który po prostu nieco podrasowałam i spersonalizowałam! :) Do prowadzenia bullet journal niestety nie mam cierpliwości, zawsze przestawałam ponieważ w końcu okazywało się, że nie mam gdzie zapisać rzeczy bo tabelki itp jeszcze nie zrobione :) Miłego wypełniania! <3

   Usuń

Witaj! Zachęcam Cię do zostawienia komentarza. Co sądzisz o tym poście? A może masz jakieś pomysły na kolejne wpisy? O czym chętnie przeczytasz na moim blogu? Stwórzmy go razem! Daj znać jeżeli mnie obserwujesz, chętnie wpadnę także do Ciebie :) Ale pamiętaj, że to nie jest miejsce na Twoją reklamę. Trafię do Ciebie również bez linku :)