10/22/2018

Minimalizm: 50 rzeczy do pozbycia się przed Nowym Rokiem!

Dla wielu z nas Nowy Rok jest magicznym czasem postanowień, świeżym startem. Za zwyczaj bierzemy się wtedy za porządki, przeglądanie naszych rzeczy. Co powiesz jeżeli przełamiemy nieco ten schemat aby wkroczyć w rok 2019 już bez zbędnego bagażu i nadmiaru rzeczy? :) Broń Boże nie każę Ci wyrzucać tego wszystkiego, jednak serdecznie zachęcam jeżeli tylko znajdziesz tego typu przedmioty w swoim domu i uznasz je za zbędne. Niech ten post będzie dla Ciebie inspiracją i motywacją do znalezienia kilku rzeczy, z którymi naprawdę czas się już rozstać.

Minimalizm w Garderobie

czego się pozbyć

1. Skarpetka dziurawa i ta bez pary

Z pewnością taką znajdziesz i obawiam się, że nie tylko jedną :) Chyba czasy cerowania dziur w skarpetkach minęły, a skoro jakaś leży samotnie już od pół roku, bardzo wątpliwe, że znajdzie się jej druga połówka.

2. Zniszczona lub niewygodna bielizna

Każdy z nas trzyma w czeluściach swoich szuflad brzydką bieliznę, tylko po co? Na jaką to okazję? :) Pozbądź się też tego co niewygodne, co niedobrze leży, pije i gniecie. Przecież mamy umilać i upraszczać sobie życie a nie je uprzykrzać.

3. Stare piżamy

Tak, tak ja też je czasem przetrzymuję zbyt długo. Wyrzuć to co zmechacone i rozciągnięte i wszystko to, co wstyd byłoby Ci zabrać na "piżama party" u przyjaciółki :)

4. Rzeczy "po domu" 

Mam tu na myśli konkretnie wszystko co jest rozciągnięte, rozdarte, poplamione i wyblakłe. Czasami zbyt długo trzymamy takie rzeczy, a gdy pozbywamy się ubrań z szafy - 98% oczywiście nadaje się na te "po domu". Czy aby na pewno? Postaw na wygodę ale również pozwól sobie nawet w domu wyglądać dobrze.

5. Niewygodne buty

Na pewno tutaj coś znajdziesz. Pierwsze obstawiam szpilki :) Nawet jeżeli są najpiękniejsze na świecie a nie jesteś w stanie w nich chodzić, pozbądź się ich.

6. Niepasujące ubrania

Te za małe i za duże. Czasami trzymamy takie rzeczy z nadzieją, że kiedyś się przydadzą. Ile trwa już to "kiedyś"? Czy ono w ogóle nastąpi? A nawet jeśli, to czy dana rzecz rzeczywiście będzie przez Ciebie noszona?

7. Wystawne sukienki, których nie masz gdzie założyć

Odwieczny problem każdej kobiety :) Ja też kiedyś posiadałam całą szafę pięknych i kolorowych sukienek, idealne na wesele, bal. Ale na ilu takich imprezach rzeczywiście gościsz? Czy potrzebujesz 10 sukienek, jeżeli średnio na wesele idziesz dwa razy w roku? :)

8. Torebki tylko na większe wyjścia

Sprawa ma się podobnie jak powyżej. Jeżeli daną torebkę możesz włożyć tylko raz w roku - na wesele dalekiego kuzyna, przemyśl pozbycie się jej - może sprzedanie. Warto natomiast zaopatrzyć się w taką torebkę, która zarówno sprawdzi się do codziennych stylizacji ale też na większe wyjścia. Równie dobrze, wystawną torebkę możesz pożyczyć od przyjaciółki, prawda? :)


9. Tania biżuteria

Szczerze mówiąc nigdy takiej biżuterii nie kupowałam ale czasami mam tą nieprzyjemność oglądania u dziewczyn zardzewiałej lub zzieleniałej "biżuterii" - to naprawdę nie wygląda dobrze. Jeżeli coś straciło swój kolor i blask, czas najwyższy się z tym pożegnać.

10. Guziki

Jakże często dostajemy zapasowe guziki przy zakupie marynarek, płaszczów, kurtek. Czy kiedykolwiek były Ci potrzebne? Czy w ogóle wiesz, które guziki są od czego? :)


11. Wieszaki

Jeżeli masz za sobą sprzątanie swojej garderoby, z pewnością zostały Ci extra wieszaki. Aby nie kusić losu, pozbądź się większości z nich. Pożegnaj się również z tymi, z których ubrania wiecznie się zsuwają.

Minimalizm w papierach

porządki


12. Stare magazyny i gazety

Założę się, że nigdy już do nich nie wracasz po pierwszym przejrzeniu, więc pozbądź się ich, zajmują tylko miejsce, dużo miejsca.

13. Niezapisane bądź częściowo zapisane zeszyty

Z pewnością masz ich zbyt dużo :) Ja sama miałam zapas na kilka lat. To mama zawsze mówiła: przecież szkoda wyrzucić, będzie na czym pisać! Ale jak do tej pory nigdy nie udało mi się żadnego zapełnić. Nie mówię aby je wyrzucić! Po prostu obdaruj nimi kogoś, kto rzeczywiście zrobi z nich użytek.

14. Gwarancje, które straciły ważność

Warto przejrzeć czy któreś z nich już nie obowiązują, przecież wtedy stają się zupełnie bezużyteczne.

15. Instrukcje sprzętów, które potrafisz obsługiwać

Praktycznie do wszystkiego teraz dodawana jest instrukcja obsługi. Ostatnio dołączona była nawet do kubka termicznego. Jeżeli nie masz problemu z obsługą danego urządzenia - instrukcja jest Ci naprawdę zbędna. Poza tym z pewnością znajdziesz ją na internecie, jeżeli coś Cię jednak zaskoczy :)

16. Przeczytane książki, do których nie chcesz wracać

Temat książek pewnie będzie nieco drażliwy dla niektórych miłośników wielkich biblioteczek :) Ale proszę zastanów się: jeżeli na Twojej półce znajdują się książki, których z pewnością nie przeczytasz ponownie, czy zamiast kurzenia się na półce, nie warto aby ktoś inny zrobił z nich użytek?

17. Książki, które męczą lub których nie masz zamiaru przeczytać

Miałam kiedyś ten problem, gdy jeszcze kupowałam książki papierowe. Mimo, że książka nużyła mnie okropnie, próbowałam ją przeczytać, choć szło to mozolnie i jakże często nie prowadziło do jej zakończenia. Czytanie powinno być przyjemnością, nie przymusem. Jeżeli posiadasz takie książki, które po prostu Cię nudzą bądź nie ciekawią - odpuść, lepiej znajdź inne pozycje, które sprawi Ci frajdę.

18. Wizytówki i karty lojalnościowe

Jeżeli nie korzystasz już z czyichś usług, bądź nigdy to nie był Twój zamiar, czas wyrzucić takie wizytówki. To samo z kartami sklepów, w których zakupów nie robisz, niepotrzebnie zajmują tylko miejsce :)

19. Pudełka po butach, sprzętach i paczkach

Mamy tendencję do gromadzenia takich rzeczy. Czy jeżeli butów z konkretnego pudełka już dawno nie posiadasz a sprzęt hula bezawaryjnie od kilku lat , to czy jest sens aby trzymać po nich pudełka? :) Osobiście mam problem z tymi po paczkach - przecież są idealnego rozmiaru gdybym sama miała coś wysłać! Ale kiedy ostatni raz byłam na poczcie - oczywiście nie pamiętam. To wszytko ląduje dziś w koszu!

20. Baterie

Na pewno jakieś zużyte szwendają się po Twoich szufladach, czas się z nimi rozstać. Pamiętaj tylko aby zutylizować je w odpowiedni sposób - w wielu marketach znajdują się specjalne pojemniki na baterie, więc przy najbliższych zakupach weź je ze sobą.

Minimalizm w łazience

prostota, porządki


21. Przeterminowane leki 

Tutaj chyba nie będę się rozpisywać: WYRZUĆ NATYCHMIAST :)

22. Próbki kosmetyków

Kolekcjonujemy te próbki i kolekcjonujemy. Zawsze gdzieś tam zostaną nam wepchane. Jeżeli nie masz zamiaru ich zużyć - pozbądź się ich. Wiem, że pewnie czekasz na jakiś wyjazd aby je ze sobą zabrać. Ale czy aby na pewno chcesz eksperymentować i zabierać ze sobą kosmetyki, jeszcze nie sprawdzone? Ja nie, więc po prostu odmawiam, gdy proponowane mi są miniatury.

23. Puste pojemniki i słoiczki po kosmetykach

Tu jestem winna w 101%. Zawsze zostawiam piękne, malutkie pojemniczki i słoiczki bo przecież na pewno się przydadzą! Kiedy znalazło się dla nich jakieś zastosowanie? No właśnie :)

24. Wyschnięte i ciągnące się lakiery, lub te o podobnych kolorach

Jeszcze dawno dawno temu miałam taki lakierowy problem, wszystkie były praktycznie jednego koloru. Teraz nie posiadam tradycyjnych lakierów, tylko dwa hybrydowe. Jak widzisz powyżej - pozbywam się także odżywki, bo moje paznokcie poznały co to "Manicure Japoński" i do odżywek już nigdy nie wrócę :) Pozbądź się tych lakierów, które posiadasz stanowczo zbyt długo i tych których nie używasz.

25. Pędzle do makijażu, których nie używasz

Jak wiele pędzli rzeczywiście nam potrzeba? Z pewnością masz swoich ulubieńców i to zawsze po nie sięgasz. Puść w świat, te które tylko zbierają kurz.

26. Zniekształcone wsuwki i rozciągnięte gumki do włosów

To problem każdej dziewczyny, małej i dużej :) Takie wsuwki i gumki przecież nawet nie mają szans trzymać dobrze włosów - więc po co wciąż zalegają w szufladzie?

Minimalizm w salonie

minimalizm w życiu, porządki

27. Stare telefony, laptopy

Z pewnością znajdziesz jakiś stary sprzęt, do którego użytkowania nie masz zamiaru nigdy powrócić. Pozbądź się go, jeżeli nie widzisz dla niego przyszłości w swoim domu.

28. Kable, piloty i niepasujące ładowarki

Do każdego sprzętu dołączana jest ładowarka, jakiś zestaw kabli. Sprzęty odchodzą i przychodzą, a ładowarki zostają :) Jeżeli nie masz pojęcia do czego dany kable służy - czas się go pozbyć.

29. Płyty CD i DVD

W dobie Internetu wszystko możemy znaleźć online, dlatego poważnie rozważ pozbycie się płyt, zwłaszcza tych, do których nie było okazji wrócić przez lata.

30. Gry planszowe, których nie lubisz bądź którym brakuje elementów

posiadałam jeszcze jakiś czas temu taką grę (Monopoly), która sprawiała, że robiło mi się słabo gdy ktoś zaproponował zagranie w nią. Gry mają sprawiać przyjemność, a nie uprzykrzać czas, więc wyrzuć te, które tej przyjemności nie dają i te które są niekompletne, przez co gra staje się niemożliwa :)

31. Wypisane długopisy i przybory, których nie używasz

Zmora każdego domu! Jaki cel jest w trzymaniu niepiszących długopisów!? Mój mąż jeszcze do niedana posiadał całe pudełeczko wszystkich przyborów jakich tylko dusza pragnie. Jednak szczerze wątpię, że kredki, cyrkle i ekierki są Ci potrzebne na studiach? :) A jak często korzystasz z dziurkacza i tego starego kalkulatora? Jeżeli nie potrafisz odpowiedzieć na to pytanie - wiesz co robić.

32. Zbędne dekoracje i martwe rośliny

Czyli nazywane przeze mnie: KURZOŁAPY. Czy posiadasz takie dekoracje, które zamiast (jak sama nazywa mówi) dekorować, straszą? Lub takie, które nie znaczą dla Ciebie nic a tylko przysparzają pracy przy sprzątaniu? Czy posiadasz rośliny, które rosną jakby chciały a nie mogły? Bądź czy trzymasz tego kwiatka, a raczej jego zwłoki z nadzieją, że kiedyś urośnie? Rozczaruję Cię - to nigdy nie nastąpi, wyrzuć go :)

33. Wazony

Odpowiedz sobie szczerze: ile ich naprawdę potrzebujesz? Czy odpowiedź brzmi JEDEN!? :) Wybierz ten najładniejszy i zapomnijmy o tym temacie :)

Minimalizm w kuchni

porządki, minimalizm w życiu

34. Przypalone patelnie i zardzewiałe garnki

Pewnie coś takiego też się znajdzie. W wielu domach napotykam tego typu sprzęty. Jaki jest cel ich dalszego używania? Rdza i spalone dno to naprawdę najbardziej dobitny znak, że czas świetności tych gadżetów już minął :)

35. Uszkodzone pojemniki na żywność

W moim domu rodzinnym zawsze był taki problem - zostawały pokrywki, a pojemniki znikały, zwłaszcza po imprezach, gdzie rozdawało się jedzenie. Jeżeli pojemniki na żywność są uszkodzone, zniekształcone bądź niekompletne, nie miej proszę nadziei, że coś się w tej kwestii zmieni.

36. Stare kubki

Mam takie dwa przeklęte jeszcze w domu rodzinny. Gdy tylko się tam zjawię od razu trafiają do kosza! Odnoszę wrażenie, że wiele osób ma tendencję do przetrzymywania wyszczerbionych i obitych kubków, zmieńmy to :)!

37. Sprzęty i gadżety kuchenne, których nie używasz

Z pewnością posiadasz takie gadżety, które nie znajdują zastosowania w Twojej kuchni. Zwłaszcza, że ostatnio popularne są gadżety, które mają tylko jedno zastosowanie: wyciskacz do cytryny, urządzenie do wydrążania ananasa, przyrząd do krojenia awokado. Po co to wszystko? Kiedy ostatni raz w Twojej kuchni został użyty otwieracz do puszek bądź dziadek do orzechów?

38. Przeterminowane przyprawy

Przejrzyj swoje zbiory bo przypuszcza, że raczej nie masz ochoty na doprawienie ulubionej zupy wegetą sprzed pięciu lat.

39. Magnesy na lodówkę

Jeżeli są to znaczące pamiątki, niech zostaną. Ale wszystkie inne, które tylko sprawiają, że zaraz zapomnisz jaki kolor ma Twoja lodówka - wylatują :)

40. Książki kucharskie

W każdym domu jakaś się znajdzie i w większości przypadków pewnie nie jest używana. Jeżeli gotujesz tylko sprawdzone przepisy bądź posiłkujesz się tym co znajdziesz w Internecie (czyli wszystko czego zapragniesz), zrób porządek z tą książką!

41. Plastikowe torby

Ile tak naprawdę potrzebujesz reklamówek? Pięć, dziesięć? Jeżeli posiadasz więcej, pozbądź się ich. A najlepiej dla Twojej przestrzeni i dla naszej Planety - zaopatrz się w te materiałowe :)

Minimalizm w sypialni

od czego zacząć porządkowanie

42. Niewygodne poduszki

Jeżeli kolejny rok chcesz męczyć się na tej twardej i zbitej poduszce to nie ma problemu. Ale jeśli nie, to do kosza z nią i to czym prędzej!

43.Zniszczona pościel i stare koce

Ile kompletów pościeli potrzebujesz? Ja posiadam dwa - jeden w użytku, a drugi na zmianę bądź dla gości, to naprawdę wystarczy! Chyba, że prowadzisz hotel :) A jeżeli chodzi o koce to niegdyś w moim domu rodzinnym takich 20letnich koców było kilka, a nigdy nie były używane. Jeżeli u Ciebie jest podobnie, pozbądź się ich. Tak naprawdę potrzebujesz jednego, no może dwóch.

44. Zużyte ręcznik

To samo co z pościelą, ile ich naprawdę potrzebujesz? Po dwa komplety dla członka rodziny to w zupełności wystarczająco.

45. Budzik

Jeżeli posiadasz telefon (a wiem, że tak) fizycznego budzika możesz się z czystym sumieniem pozbyć. Na szczęście bądź nieszczęście nasz telefon może pełnić tę funkcję.

Minimalizm w rzeczach osobistych

rzeczy sentymentalne, prezenty

46. Kartki świąteczne i urodzinowe

O ile nie jest to coś personalnego lub własnoręcznie wykonanego, tylko widnieje na nich wdrukowany wierszyk i ktoś zaszczycił Cię po prostu podpisaniem się pod nim, myślę że możesz z czystym sumieniem się tego pozbyć :)

47. Zdjęcia

Wszyscy posiadamy zdjęcia tego samego obiektu z różnej perspektywy, kilka ujęć, które praktycznie się od siebie nie różnią. Niezależnie czy są to zdjęcia fizyczne czy wirtualne - wybierz to najlepsze, a reszty się pozbądź.

48. Zabawki z dzieciństwa

Oczywiście jeżeli odczuwasz taką potrzebę, zostaw jedną lub dwie na pamiątkę. Jednak czy cała sterta pluszaków z dzieciństwa jest Ci rzeczywiście potrzebna? Z pewnością znajdziesz dla nich lepsze zastosowanie niż kurzenie się na strychu. Pomyśl ile radości takie zabawki sprawią dzieciom, które ich nie mają.

49. Nietrafione prezenty

Wychodzę z założenia, że prezent spełnił swoją powinność w momencie jego otrzymania. Z pewnością osoba, od której go otrzymaliśmy jeżeli wiedziałaby, że dana rzecz się nie sprawdza bądź co gorsza - wywołuje w nas poczucie winy - chciałaby abyśmy tej rzeczy się pozbyli. Być może będzie to idealny prezent dla kogoś innego.

50. Rzeczy sentymentalne

Niegdyś posiadałam całe pudełko wspomnień, które skrupulatnie uzupełniałam przy każdej "istotnej" okazji z moim obecnym mężem. Po czasie okazało się, że kolekcjonuję śmieci - paragony, pałeczki do sushi, łyżeczki, muszelki. Uświadomiłam sobie, że nie potrzebuję tych wszystkich rzeczy, gdyż mam wspomnienia - czyli coś co jest cenniejsze niż jakakolwiek rzecz. Pamiętaj, że wspomnienia są najcenniejsze, a najlepszą pamiątką jest zdjęcie. Więc proszę Cię, przyjrzyj się tym "sentymentalnym" rzeczom i zdecyduj, czego wcale nie potrzebujesz aby pamiętać te piękne chwile.

Tak jak wspomniałam na początku - proszę potraktuj ten post jako inspirację. Choć starałam się wybrać rzeczy, które prawdopodobnie znajdują się w 98% polskich domów, niekoniecznie muszą znajdować się w Twoim. Niech będzie to impuls do przejrzenia Twojej przestrzeni i zrobienia porządków przed wybiciem Nowego Roku. Mam nadzieję, że pokazałam Ci, że można znaleźć naprawdę pokaźną liczbę rzeczy, które są zupełnie zbędne w naszym życiu, a które jednak wciąż trzymamy w naszych domach. Tak więc powodzenia w odgruzowaniu Twojej przestrzeni z przedmiotów, które są bezużyteczne i niepotrzebne. A jeżeli przedmioty z kategorii: Osobiste  sprawiły Ci trudność, nie martw się! W następnym poście o minimalizmie Ci w tym pomogę :)

Czy któreś z tych przedmiotów znajduje się w Twoim domu? Co można jeszcze dodać do tej listy? Jakie rzeczy gromadzisz zupełnie niespostrzeżenie? Jakie sprawiają Ci kłopot? 


52 komentarze:

 1. Czego jak czego, ale starych gazet mam aż nadmiar :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pierwszy najważniejszy krok za Tobą - uświadomienie sobie nadmiaru, haha :)

   Usuń
 2. Z tymi starymi skarpetami i tym podobnymi rzeczami sama mam problem. Ciężko się z nimi rozstać. Zwykle przywiązuję się do ubrań. Ale faktycznie, gdy coś nie nadaje się już do użytku trzeba się tego pozbyć. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie chcę Cię usprawiedliwiać :P Ale myślę, że wiele osób trzyma takie rzeczy stanowczo zbyt długo :) Sama do nich należę! Choć wszystko o czym wspomniałam w poście, na szczęście opuściło moje mieszkanie.

   Usuń
 3. słusznie! większość rzeczy służy tylko zagraceniu naszej przestrzeni :) ja wyleczyłam się z kupowania rzeczy, których nie potrzebuję i praktycznie nie mam już problemu z gromadzeniem przedmiotów :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To fantastycznie, że udało Ci się dojść do takiego etapu! Gratulacje :)

   Usuń
 4. Z kategorii "garderoba" znajdę u siebie coś w każdym punkcie! W pozostałych już nie wszystko, ale dziękuję za ten post, bo jeszcze bardziej mi pokazał, jak bardzo moja przestrzeń jest zagracona. Od dłuższego czasu próbuję się z tym uporać i coś zmienić w tym temacie (np. nie kupuję już niczego, co nie jest mi potrzebne, zatem tych nowych rzeczy nie przybywa zbyt wiele, bo ten nawyk jest już opanowany), wciąż jednak pozostaje problem pozbycia się np. starych ubrań. Mam 2 szynszyle i np. ze starych koszulek robię im tunele (obszywam tunel z kartonu materiałem) albo szyję hamaki, ale pytanie: ile tych hamaków faktycznie uszyję? Czy potrzebuję 5 koszulek w zapasie na hamaki i tunele?:D I tak jest ze wszystkim, co tylko może się przydać. "A jak szynszyle się rozchorują i będzie trzeba wymienić wszystkie hamaki, bo je zabrudzą?" Samo to rozmyślanie o tym, co mi potrzebne, a co nie, co się jeszcze może przydać, męczy mnie, bo praktycznie na wszystko znajdę zastosowanie. Tylko czasu na to wszystko jak na lekarstwo - i na odgracanie, i na wykorzystywanie wszystkiego:p Staram się jednak gdzieś tam raz na jakiś czas "odgruzowywać" się w danej kategorii w nadziei, że kiedyś znajdę na to więcej czasu. Póki co pracuję trochę jak na 1,5 etatu i nie bardzo mam do tego głowę, żeby to był mój główny cel:p Może kiedyś się uda:)
  Pozdrawiam serdecznie! :)
  Tov

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fantastycznie, że znajdujesz takie kreatywne zastosowanie! Nigdy bym nie pomyślała o zrobieniu hamaków dla szynszyli z własnych ubrań, po prostu genialne! :) Fajnie, że nie marnujesz tych rzeczy tylko znajdujesz ŚWIETNE rozwiązania! Tylko tak jak mówisz, trzeba się zastanowić ile rzeczywiście tych rzeczy Ci potrzebne. Trzymam za Ciebie mocno kciuki, niech uda się ogarnąć to co Ci jeszcze zostało :* Pozdrawiam gorąco! :)

   Usuń
 5. A ja własnie ostatnio robiłam takie małe porządki, ale mimo wszystko jeszczr gdzieniegdzie poupychałam rzeczy, które mogłam tak naprawde wyrzucić. Nie wiem... Czasem tak jakos człowiekowi szkoda i mówi się "a jeszcze sie przyda", choć sie nie przydaje :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak dokładnie! "Przydasie" to najgorsza z kategorii, haha :)

   Usuń
 6. U mnie to najgorzej z rzeczami po domu i niewygodnymi butami :P hehe
  Tych pierwszych mam zbyt dużo i czasami czuję się jak jakiś menel, aż wstyd pokazywać się przed mężem, ale wychodzę z założenia, że sprzątać w czymś trzeba :P
  a z butami to jest tak, że są niewygodne, ale tak ładne, że szkoda się ich pozbyć :O
  Może kiedyś pozbędę się tego mojego "chomikowania";)
  Twój post jest dla mnie małym kopniakiem na przód :) hehe

  pozdrawiam :)
  Daria
  https://style-of-secret.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się bardzo, że dałam Ci motywującego kopa, takie było moje zadanie :* Także powodzenia i trzymam kciuki aby co nieco uprościć :)

   Usuń
 7. Twoje rady stosuję na bieżąco już od dłuższego czasu i nie mam problemu z gromadzeniem;)
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja niedawno robiłam takie porządki ☺

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fantastycznie! :) Takie rzeczy są dość uporczywe i potrafią się nieźle kamuflować w naszym otoczeniu :)

   Usuń
 9. Kategoria rzeczy po domu u mnie ma zbyt duże zapasy :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Ile pomysłów! Z reguły odkładam postanowienia noworoczne, ale może w tym roku zamienię je właśnie na takie porządki, żeby żadne brudy nie przeszły na nowy rok :)

  Zaobserwowałam, zapraszam do mnie ;) Miło mi będzie jak skomentujesz i również zostaniesz ze mną dłużej ;) MÓJ BLOG

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie taki był mój zamiar dodając ten post :) Wydaje mi się, że te rzeczy są nam naprawdę zbędne w Nowym Roku, warto zacząć rok bez nich :)

   Usuń
 11. Zdecydowanie muszę zrobić u siebie porządek, za małe staniki gdzieś leżą w szufladach :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie czas trochę odgruzować :) powodzenia!

   Usuń
 12. Koniecznie zrealizuję wszystkie punkty! Zwłaszcza te ze zdjęciami :) Ułatwi mi to ich wywoływanie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie powodzenia, trzymam kciuki aby szybko poszło :) tak zgadza się, te same zdjęcia to chyba problem który dotyka wszystkich!

   Usuń
 13. Co jakiś czas robię porządki chociażby w ubraniach czy papierach. Ostatnio zabrałam się też za kosmetyki :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Świetnie napisane, muszę sobie zrobić takie porządki przed nowym rokiem. :)

  OdpowiedzUsuń
 15. super lista, przyda mi się :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Mnie ostatnio masowo zaczęły się dziurawić skarpetki, także czeka mnie ich hurtowa wymiana.

  Nienawidzę zzieleniałej biżuterii, najgorsze są kolczyki! Zadziwia mnie, jak można nosić kolczyki w takim stanie. Zdarza mi się kupić tańsza biżuterię, ale kiedy zaczyna się niszczyc, od razu idzie do kosza!

  Obserwuje i pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, zgadza się! Kolczyki są straszne :) bardzo dobre podejście! Pozdrawiam serdecznie :*

   Usuń
 17. Ja wszystkie te rzeczy raczej staram się wyrzucać na bieżąco :)

  OdpowiedzUsuń
 18. O ! Właśnie przypomniałaś mi, że powinnam umyć moje pędzle do makijażu ;D Takie porządki w domu robię dość często ze względu na częste podróże i małe mieszkanie ;D Wychodzi mi to na dobre, bo faktycznie każda rzecz, która ląduje w szafie ma swój użytek ;D
  Pozdrawiam ciepło ! ;)

  OdpowiedzUsuń
 19. Mam wrażenie jakby te posty były pisane do mnie :D bardzo mi się przyda ta lista, bo muszę zrobić czystkę w próbkach kosmetyków, wyrzucić całą badziewną biżuterię i jeszcze kilka innych rzeczy. Ale na szczęście już powyrzucałam starą bieliznę, po domu też już od kilku lat chodzę co prawda w dresie, ale kupowanym specjalnie do tego celu a nie w jakichś starociach na które szkoda patrzeć ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super, że tak uważasz! :) Więc życzę Ci powodzenia w porządkach i bardzo cieszy mnie to, że już jakieś kroki podjęłaś, oby tak dalej :* Trzymam kciuki :)!

   Usuń
 20. Ja ostatnio robiłam gruntowny porządek w mieszkaniu. Mieszkam tu 3 lata i nie sądziłam, że mam aż tyle rzeczy, że mogłam przez tak krótki okres czasu nagromadzić tyle niepotrzebnych przedmiotów! :O Zastosowałam się więc do Twojej listy już przed jej przeczytaniem i muszę powiedzieć, że po takich porządkach jest mi zdecydowanie lepiej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wspaniale to słyszeć :) Jednak coś jest w tym powiedzeniu "czysta przestrzeń, czysty umysł" :) Gdzieś tam przedmioty zajmują nasz umysł, chociażby nieświadomie.

   Usuń
 21. O kurcze ☺
  Cóż twój post mnie naprawdę zainspirował i myślę że za takie porządki wezmę się jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia ☺
  Pozdrawiam
  Lili

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie bardzo się cieszę i trzymam mocno kciuki za sprzątanie :)

   Usuń
 22. Nigdy nie chce mi się robić takich porządków, zawsze odkładam to na później, a potem wszystko się wala po całym domu :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba wiele osób ma tę tendencję! :) dlatego zachęcam do pozbycia się tych rzeczy przed 2019 aby rozpocząć go bez zbędnego balastu :)

   Usuń
 23. Ostatnio ja tez ribilam czystki w kosmetykach i ciuchach ale mimo że pozbylam się ogromnej ilości to i tak mam wrażenie że co najmniej połowa jeszcze do utylizacji 😔

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To, że odczuwasz takie wrażenie to już połowa sukcesu! Życzę Ci więc dużo siły i motywacji do zrobienia kolejnych porządków kochana :)

   Usuń
 24. Genialny wpis! Wrócę do niego, by na spokojnie spisać na listę do zrobienia, rzeczy które musze jeszcze wykonać. Dziękuję!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ależ proszę! :) Ogromnie się cieszę, że wpis się przyda, powodzenia kochana! :*

   Usuń
 25. Muszę się wziąć za porządku, ale ciągle odkładam i odkładam... a miejsca coraz mniej ;/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mam nadzieję, że ta lista pomoże Ci w uporaniu się z nieporządkiem :)

   Usuń

Witaj! Zachęcam Cię do zostawienia komentarza. Co sądzisz o tym poście? A może masz jakieś pomysły na kolejne wpisy? O czym chętnie przeczytasz na moim blogu? Stwórzmy go razem! Daj znać jeżeli mnie obserwujesz, chętnie wpadnę także do Ciebie :) Ale pamiętaj, że to nie jest miejsce na Twoją reklamę. Trafię do Ciebie również bez linku :)