9/26/2018

Naturalnie Minimalnie - czyli początek naszej wspólnej drogi!

Dlaczego założyłam bloga?

Myśl aby założyć bloga, a tak naprawdę reaktywować go - towarzyszyła mi przez kilka lat. Bowiem takich blogów w swoim nastoletnim życiu rozpoczynałam wiele. Jednak każdy z nich spotkał nieuchronny, szybszy lub bardziej rozległy w czasie koniec. Nie za sprawą braku odwiedzających; bo tych było naprawdę sporo, lecz za sprawą słomianego zapału. Za każdym razem zasiadając do pisania pracy magisterskiej, uświadamiam sobie jak bardzo brakuje mi pisania, jak łatwo mi to przychodzi i ile frajdy sprawia. Autentycznie brakuje mi wyrażania siebie i swoich myśli poprzez słowa, dlatego też powstał ten blog, bo mam wrażenie, że mam Ci coś ciekawego do przekazania.

Od czasów świetności mojej działalności w internecie, naprawdę wiele się zmieniło, ja się zmieniłam. Przekształciłam swoje myślenie i postrzeganie świata. Ale jeżeli kojarzysz takie "wyrafinowane" nazwy jak: olkaxq, ollusia, crumbs, xhallucinations - to znak, że jesteś jednym z tych początkowych czytelników, za którymi czasami naprawdę tęsknię i wspominam bardzo ciepło. Serdecznie witam zarówno tych dawnych jak i zupełnie nowych czytelników - daj znać, że jesteś!

Kilka słów o mnie

Jeżeli chodzi o krótkie wprowadzenie co do mojej osoby, dla nowych czytelników jak i tych, którzy stracili nieco rachubę co u mnie - to mam na imię Aleksandra, mam 23 lata, 2 czerwca 2018 roku zostałam szalenie szczęśliwą żoną. Studiuję Psychologię i jest to już mój ostatni, piąty rok. Psychologia to coś, o czym marzyłam od 7 roku życia. Mam to szczęście, że moja największa pasja, będzie moją pracą. Co za tym  idzie - uwielbiam czytać książki psychologiczne i związane z samorozwojem. Jednak kryminały i thrillery nie są mi obce, szczególnie w jesienne wieczory. Praktykuję yogę i biegam (a przynajmniej usiłuję dotrzymać kroku mojemu Mężowi). Kocham gotować i piec, a szczególnie jeść - ale bez obaw, zupełnie po mnie tego nie widać :) W kuchni mogłabym siedzieć godzinami - lecz stawiam na proste, szybkie, zdrowe ale też rozsądne rozwiązania. Od pięciu lat jestem pochłonięta tematyką minimalizmu - przepadłam totalnie od pierwszego odgruzowania mojej garderoby. Uwielbiam organizację, zarówno czasu jak i przestrzeni. Zorganizowanie pozwala mi na znalezienie czasu na to, co naprawdę lubię robić i dla tych, na których mi zależy. Kocham ludzi, choć jestem introwertykiem i swoje baterie ładuję na osobności. Po prostu lubię spędzać chwile sama ze sobą, dobrze się czuję w swoim towarzystwie :) Jednak mam to szczęście, że w moim życiu pojawiło się kilka naprawdę wartościowych ludzi, prawdziwych przyjaciół. Jednym i najlepszym z nich, jest mój Mąż, który namówił mnie po wielu latach gderania o blogu, na jego założenie. Do tego wszystkiego jestem wielką optymistką, co otwiera przede mną wszelkie ścieżki, sukcesywnie prowadzi do celu i sprawia, że nie ma takiej rzeczy, w której nie znalazłabym pozytywów :)

Tematyka bloga - czego będzie dotyczyć?

Wątki i tematy, które mnie interesują są bardzo obszerne, można je znaleźć na różnych portalach, u różnych osób. Przez długi czas próbowałam znaleźć platformę, gdzie wszystko to co mnie pasjonuje będzie w jednym miejscu - jednak bezskutecznie. Aż do czasu, gdy w jednej z książek natrafiłam na frazę "jeśli czegoś potrzebujesz, a jeszcze tego nie ma, stwórz to sam". I oto to robię! :) Tworzę bloga z zamysłem pokazania mojej perspektywy na temat minimalizmu w różnych obszarach życia, będę mówić o pielęgnacji naturalnej, samorozwoju, organizacji - czasu, przestrzeni, szafy, wydatków i ślubu. Co Ty na to? :) Połączę wiele wątków, które szczerze mnie interesują i pasjonują, które praktykuję w codziennym życiu i ciągle doskonalę. Niech będzie to miejsce, które uprości Twoje życie - dosłownie i w przenośni. Chcę zainspirować Cię do wzbogacania swojego codziennego życia poprzez upraszczanie, abyś i Ty mój drogi czytelniku, dostrzegł to co naprawdę istotne.


Kiedy pojawiają się posty i jaki jest system?

Nie zdziwi Cię pewnie fakt, że sferę blogową również mam zorganizowaną od A do Z. Nic co pojawia się na Naturalnie Minimalnie, nie jest przypadkiem! Artykuły publikuję trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki. Tematyka posta jest związana z sześcioma kategoriami, które są wyszczególnione na moim blogu, a mianowicie: minimalizm, naturalna pielęgnacja, garderoba, zero waste, organizacja i ślub. I właśnie w takiej kolejności posty po sobie następują (mniej więcej oczywiście) :) Więc znając kategorię ostatniego posta, łatwo możesz wywnioskować jaki temat i kiedy się pojawi! Myślę, że jest to duże ułatwienie dla mnie, ale i dla Ciebie, prawda? :)

Ja i Ty

Pisząc ten blog będę spełniać siebie, ale nie bez Twojego udziału. Pragnę abyśmy wspólnie stworzyli to miejsce, wymieniając się spostrzeżeniami i pomysłami - pozwól i mi czegoś się nauczyć :) Chcę aby czytelnik miał autentyczny wpływ na treści jakie publikuję.

Więc jakie są Twoje pomysły? Co nas łączy? O czym chcesz tu przeczytać? Jakie tematy Cię interesują? Może jakiś obszar Twojego życia spędza Ci sen z powiek bo wymaga zorganizowania? Jak mogę Ci pomóc? :)


17 komentarzy:

 1. Super że wróciłaś :) z miłą chęcią poczytam o organizacji slubu ;*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taka tematyka z pewnością się pojawi, ponieważ organizacja ślubu to była dla mnie wielka frajda i wspaniałe przeżycie :) Pozdrawiam serdecznie!

   Usuń
 2. Ciekawa jestem co dalej ;) powodzenia !

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo się cieszę na Twój blog i nie mogę się doczekać kolejnych wpisów.
  Myślę, że sporo mogę się od Ciebie nauczyć :)
  Gratuluję podjęcia decyzji i mam nadzieje, że będzie to dla Ciebie świetna przygoda!! :)

  Największy fan :*

  OdpowiedzUsuń
 4. Czekamy na więcej ! 😘❤️

  OdpowiedzUsuń
 5. Powodzenia w ponownym blogowaniu :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Powodzenia kochana też jestem nowa i mam nadzieje że obie wytrwamy i bd zadowolone z blogowania :* <3

  OdpowiedzUsuń
 7. zapowiada się ciekawie, powodzenia w blogowaniu:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Mamy coś wspólnego, bo ja też studiuje psychologię. :D Żółwik. ;) Życzę Ci powodzenia w blogowaniu, z chęcią zostanę tu na dłużej. :*

  OdpowiedzUsuń
 9. Mamy coś wspólnego, bo ja też studiuje psychologię. :D Żółwik. ;) Życzę Ci powodzenia w blogowaniu, z chęcią zostanę tu na dłużej. :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Który rok? :) Nie dziękuję aby nie zapeszyć :)

   Usuń

Witaj! Zachęcam Cię do zostawienia komentarza. Co sądzisz o tym poście? A może masz jakieś pomysły na kolejne wpisy? O czym chętnie przeczytasz na moim blogu? Stwórzmy go razem! Daj znać jeżeli mnie obserwujesz, chętnie wpadnę także do Ciebie :) Ale pamiętaj, że to nie jest miejsce na Twoją reklamę. Trafię do Ciebie również bez linku :)